Tank Konteyner Depolama

Hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi alın

Tank konteynerlere yönelik Avrupa Standartları’na uygun hizmet veren Dilmak Tanker, tamamlayıcı servisler alanında yer alan tanker depolama seçeneği ile ISO Tanker gibi değerli ürün ve malların depolarda muhafaza edilmesi sağlamaktadır.

Dilmak Tanker tarafından sunulan tank konteyner depolama hizmetinden dolu ve boş araçlar yararlanabilmektedir. Tank konteyner ve tırlar, ürün ve malzemelerin ideal şekilde depolanabilmesi ve korunabilmesi amacıyla tamamı beton kaplı zemin üzerinde konumlandırılmaktadır. Dilmak Tanker toplam 350 adet dolu ya da boş tank konteyner depolama kapasitesine sahip alanında 7/24 olacak şekilde güvenlik önlemleri almaktadır.  

Tamamlayıcı servisler kapsamında konteyner dolu / boş depolama hizmetleri yer almaktadır. Tamamı beton kaplı zemin üzerinde konumlandırılan tank konteyner ve tırlar aynı zamanda 7/24 güvenlik önlemlerinin alındığı sahamızda depolanabilir.

Ayrıca Bulkhaul Türkiye Acentesi olarak ISO Tank Konteyner gibi değerli ürün ve malları depoluyoruz. 

Tank Konteyner Depolama Hakkında Sık Sorulan Sorular

Tank konteyner depolama nedir?

Tank konteyner depolama diğer bir deyişle tanker depolama hizmeti; lojistik sürecinde kullanılan konteynerlerin, içerisinde bulunan kimyasal maddelerden her birinin özelliklerine uygun şekilde sınıflandırılmasını ve güvenli depolama hizmetleri sunulmasını sağlayan bir hizmettir. Uzmanlık gerektiren tank konteyner depolama hizmetleri Avrupa standartlarına uygun kriterlerde verilmelidir. Tank konteyner depolama hizmetleri kapsamında ISO Tanker gibi değerli ürünlerin ve malların gerekli özelliklere ve uygun koşullara sahip depolarda muhafaza edilmesi mümkün olmaktadır. Konteynerlerin içerdiği kimyasal maddelerin özelliklerine uygun olacak şekilde sınıflandırma yapılması sayesinde güvenli bir depolama hizmeti olarak öne çıkmaktadır.

Tank konteyner depolama için hangi malzemeler kullanılır?

Tank konteyner depolama hizmeti; nakliye firmalarında ya da endüstriyel tesislerde, gaz ya da sıvı formundaki ürünlerin saklanması, taşınması ya da nakliyesinin sağlanması amacıyla sıklıkla kullanılır. Tank konteyner depolama hizmetlerinde çoğunlukla plastik, çelik ya da alüminyumdan üretilen kapalı siloların kullanılması söz konusudur. Tank konteyner depolama hizmeti sayesinde ürünlerin depolanmasını, muhafaza edilmesini ve taşınmasını çok daha güvenli, verimli ve ekonomik bir hale getirmek mümkündür. Bu amaçla farklı boyutlara sahip tank konteynerlerinin kullanılması mümkündür.

Tank konteyner depolama hangi sektörlerde kullanılır?

Günümüzde pek çok farklı sektör için en ideal depo çözümünün tank konteyner depolama hizmeti olduğu kabul edilir. Gerek gaz gerek sıvı formundaki ürünlerin en uygun koşullarda saklanmasını sağlama amacıyla özel olarak tasarlanan konteynerler aracılığıyla gerçekleştirilen tank konteyner depolama hizmeti; gıda endüstrisi, tıp endüstrisi, kimya endüstrisi, denizcilik endüstrisi, petrol ve gaz endüstrisi olmak üzere pek çok farklı sektörde  kullanılan işlevsel bir çözüm olma özelliğine sahiptir. Tank konteyner depolama hizmetinin farklı sektörlerde tercih edilmesinin en önemli nedeni, geleneksel depolama yöntemlerine oranla daha fazla avantaj sağlamasıdır.

Tank konteyner depolama avantajları nelerdir?

Tank konteyner depolama hizmetinde özel olarak tasarlanan kapalı silolar kullanılır. Bu sayede ürünlerin güvenli bir şekilde saklanması mümkün olur. Tank konteynerler sahip oldukları sızdırmazlık özellikleri sayesinde ürünlerin sızıntı yapmasını engeller. Tank konteynerler farklı boyutlarda ve şekillerde üretildiği için depolama alanının büyüklüğü ve ürünlerin özelliklerine göre seçim yapma avantajı bulunur. Konteynerlerin çeşitli taşıma araçlarına monte edilmesi yoluyla güvenli taşıma imkanları elde edilebilir. Tank konteyner depolama ürünlerin daha az alan kaplaması noktasında da avantaj sağlar.

Tank konteyner depolama güvenli midir?

Alanında uzman ve deneyimli profesyoneller tarafından gerçekleştirilmesi halinde tank konteyner depolama hizmetlerinin güvenli olduğu ifade edilebilir. Tank konteyner depolama hizmetinden faydalanılmak istenen sektör her ne olursa olsun güvenlik standartları mutlaka ön planda tutulmalıdır. Bu nedenle tank konteyner depolama hizmetinin alınacağı firmalar özenle seçilmelidir. Kimyasal maddelerin depolanması sırasında belirli standartlara uygun sınıflandırma yapılmadığında yangın ve patlama riski ile karşı karşıya kalınması riski bulunduğu kesinlikle göz ardı edilmemelidir.

Çalışma Saatleri

Pazartesi: 24 saat açık
Salı: 24 saat açık
Çarşamba: 24 saat açık
Perşembe: 24 saat açık
Cuma: 24 saat açık
Cumartesi: 24 saat açık
Pazar: Kapalı

Google Yorumlar

Yaşar KARABULUT
Yaşar KARABULUT
2023-11-13
HASAN SIRIM
HASAN SIRIM
2023-11-08
nihat paksoy
nihat paksoy
2022-10-27
Cengiz Kobaş
Cengiz Kobaş
2022-08-26
Reyfi Ezen
Reyfi Ezen
2021-04-19
Tanker temizliğinde uzmanlar
Gökhan Güngör
Gökhan Güngör
2021-03-06
Çok güzel bi tesis
Karabük Doğru Haber
Karabük Doğru Haber
2020-12-18