Kimyasal Tanker Yıkama

Hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi alın

Kimyasal tankerler çok çeşitli kimyasal türleri taşır. Bu nedenle, yetersiz ön yükleme temizliğinden dolayı sızdıran çapraz valflerden veya son kargo tankı kalıntısının kirlenmesinden kaynaklanan kargo katkısı riskleri her zaman mevcuttur.

DİLMAK TANKER günlük hayatta kullanılan ürünlerin ham maddesi olan madeni yağlar ve katkıları, yağ asitleri, boya sektöründe kullanılan kimyasallar, yağ esterleri, temizlik sektöründe kullanılan ham maddeler ve kimyasallar, bağlayıcılar ve reçineler, yapı kimyasalları, monomerler, latexler ve akrilat gibi kimyasalların mümkün olan en hijyenik ortamda taşınmasını sağlamak için üst düzey kalitede kimyasal tanker yıkama hizmeti vermektedir. Taşıma yapılan tırların ve tank konteyner temizleme Butterworth tarafından geliştirilen “Buhar Çarpma Teknolojisi” kullanılarak yapılmaktadır.

Tanker araçlar, global ölçekteki sanayinin işleyişi ve bir ürünün bulunduğu konumdan başka bir noktaya taşınması için büyük önem taşımaktadır. Bu araçlar, mal ve malzemelerin hareket etmesini sağlamaktadır. Tank konteyner araçlarının yeni bir mal ve malzeme taşıyabilmesi üst düzey hijyenin sağlanması gerekmektedir. Bu sayede yeni ürün bozulmadan ve yapısında değişiklik yaşamadan taşınabilmektedir. DİLMAK TANKER, tanker temizlemenin öneminin farkında olarak üst düzey hizmet için gerekli standartlar ölçüsünde çalışmalarını sürdürmektedir.

Teknoloji, İnovasyon & Çevre

kimyasal tanker yikama 1

DİLMAK Kimyasal Tanker Yıkama ve Kimyasal Tanker Arıtma Tesisi’nde operasyonlar Avrupa Kimya Endüstrisi Konseyi’nin (ECTA) belirlemiş olduğu standartlara uygun olarak yapılmaktadır. Sürdürülebilir emniyet ve kalite standartlarına uygun olacak şekilde Avrupa Temizleme Belgesi (ECD) verilmektedir. 

SQAS Türkiye, kara yolu taşımacılığı, yıkama yapan ve intermodal taşımacılık hizmeti sağlayan şirketlerin performanslarını kalite, sağlık, güvenlik, emniyet, çevresel ve kurumsal sorumluluk standartlarını belirleyen bir program olarak tanımlanabilmektedir.

Bu kapsamda Avrupa Kimya Endüstrisi Konseyi SQAS ile lojistik firmalarını düzenli bir şekilde denetlemektedir. Bu sayede sektörün hizmet kalitesini maksimize etmeyi amaçlamaktadır. Söz konusu nedenlerden dolayı SQAS kimya lojistiği sektöründe önemli bir değerlendirme kriteri olma özelliğine sahiptir.

2004 yılında kurulan DİLMAK Kimyasal Tanker Yıkama ve Arıtma Tesisi kimyasal madde taşıyan tanker ve konteynerlerin en iyi şekilde sterilizasyonunu sağlamakta ve böylelikle kimyasal maddelerin taşınması için gereksinim duyulan hijyenik ortamı hazırlamaktadır. ISO 9001 Kalite Belgesi, Avrupa Temizleme Belgesi (ECD) ve Türkiye Temizleme Belgesi (KTTD) sunan tesisimiz Avrupa standartlarında hizmet vermektedir.

Yıkama Kalitesi

DİLMAK TANKER, Avrupa Standartları’na uygun olarak düzenlediği tank konteyner yıkama tesisinde son teknolojik ürünlere yer vermekte ve dolayısıyla işlemden maksimum verim elde etmektedir. Ürünleri yıkama kriterleri ve şartlarına uygun olarak yapılan işlemlerde suyun pH’ı düşürülerek yumuşatılmaktadır. Ekstra yumuşak su, tank konteyner yıkamanın daha kaliteli şekilde sonuçlanmasını sağlamaktadır.

Son teknoloji yıkama ekipmanlarının kullanılması ile dakikada 180 lt su tüketimi ile daha az su ve enerji kullanılarak çevreye duyarlı ve maksimum verimle hizmet verilmektedir.

Kullanılan suyun ekstra yumuşatılarak kullanılması ve ters ozmos sistemi ile 5 ph’a kadar düşürülmesi yıkama kalitemizi arttırmaktadır.

Ürüne göre yıkama kriterleri göz önünde bulundurularak uygun sıcaklıkta araç yıkama ve sterilizasyon yapılmaktadır.

Üstün Teknoloji ve Yüksek Kapasite

tanker yikama

Dilmak Kimyasal Tanker Yıkama ve Kimyasal Tanker Arıtma Tesisi aynı anda 6 araç yıkama ve günde 20.000 ton arıtma kapasitesine sahiptir. Alanında uzman çalışanlar kimyasal madde taşıyan tanker ve konteynerlerin iç ve dış temizliğini hızlı ve güvenli bir şekilde gerçekleştirmektedir.

Kimyasal madde taşımacılığında kullanılan tankerlerin ve konteynerlerin iç bölmesi Butterworth tarafından geliştirilmiş olan “Buhar Çarpma Teknolojisi” ile sterilize edilmektedir. Buhar Çarpma Teknolojisi daha az enerji ve temizlik kimyasalı kullanarak tankerlerin yıkanmasına ve arıtılmasına imkan vermektedir. Yıkama işlemi aracın ve taşınan ürünün türüne uygun sıcaklıkta yapılabilmektedir.

Dilmak Kimyasal Tanker Yıkama ve Kimyasal Tanker Arıtma Tesisi, kimyasal tank konteyner yıkama ve arıtma işlemi sırasında oluşabilecek kimyasal atıkların çevresel risk haline gelmesini önlemek için çevre dostu bir hizmet vermektedir. Bu doğrultuda T.C. Çevre ve Orman Bakanlığı’nın belirlediği normlara uyma konusunda üst düzey hassasiyete sahiptir. Bu sayede çocuklarımıza sağlıklı bir gelecek miras bırakmak için çevresel sürdürülebilirliğe ve doğal kaynakların korunmasına mümkün olan en yüksek katkıda bulunmaktadır.

Kimyasal Tanker Yıkama Hakkında Sık Sorulan Sorular

Kimyasal tanker yıkama nedir?

Kimyasal tanker yıkama, başa akaryakıt ve gıda ürünleri olmak üzere çeşitli ürünlerin muhafaza edilmesi ve taşınması amacıyla kullanılan araçların temizlenmesi amacıyla uygulanan bir işlemdir. Tankerlerde taşınan kimyasal ürünlerin her birinin MSDS özellikleri farklı olabilir. Bu nedenle kimyasal tanker yıkama işleminin standart bir prosedür olduğu düşünülmemelidir. Kimyasal tanker yıkama işlemi yapılacak tankerde muhafaza edilen ya da taşınan ürünün özelliklerine uygun bir prosedür gerçekleştirilmesi halinde optimum fayda sağlanması söz konusu olabilir. Kimyasal tanker yıkama işlemleri mutlaka uzman ve deneyimli profesyoneller tarafından gerçekleştirilmelidir.

Kimyasal tanker yıkama neden gereklidir?

Tanklar içerisinde muhafaza edinen ya da taşınan kimyasal maddeler, ilgili araçlarda yapışmaya yol açabilir. Bu tür sorunların önlenmesi amacıyla detaylı kimyasal tanker yıkama hizmeti alınmalıdır. Uzman ve detaylı profesyonellerin gerçekleştirmesi gereken kimyasal tanker yıkama son derece önemli ve titizlik isteyen bir süreçtir. Profesyonel kimyasal tanker yıkama işlemi ile tanker diplerindeki mevcut atıkların temizlenmesi başta olmak üzere çeşitli avantajlar sağlanır. Bunun sonucunda, içerisindeki kimyasal madde boşaltılan tank yeni yük almak için istenen standartları karşılayacak hale getirilir.

Kimyasal tanker yıkaması nasıl yapılır?

Kimyasal tanker yıkama işlemi standart olarak gerçekleştirilen bir işlem değildir. Temizlenmesi gereken tankerin daha önce taşımış olduğu yükün özelliklerine göre farklı yöntemler kullanılarak kimyasal tanker yıkaması yapılabilir. Bu aşamada profesyonel hizmet alınması çok önemlidir. Çünkü uygun olmayan bir yöntem tankı kullanılamaz hale getirebilir.  Taşınacak ürün değişecekse farklı ekipmanlar kullanılarak tanker kimyasal madde kalıntılarından tamamen arındırılır. Açığa çıkan atık maddelerden arındırılan tanker yeni yükü almaya hazır hale getirildiğinden yeni yükün, bir önceki yükle etkileşime girmesi riski ortadan kaldırılmış olur.

Kimyasal tanker yıkama işleminin maliyeti nedir?

Kimyasal tanker yıkama işlemi standart bir işlem olmadığı gibi işlemin maliyeti de standart değildir. Kimyasal tanker yıkama işleminin kapsamı, işlemi gerçekleştirecek firmanın fiyat politikası, temizlenmesi gereken tankerin boyutları, içerisinde muhafaza edilen ya dfa taşınan kimyasal maddenin özellikleri, kimyasal tanker yıkama işlemi sırasında hangi ekipmanların kullanılacağı ve benzer etkenler kimyasal tanker yıkama işlemi fiyatları belirlenirken göz önünde bulundurulur. Bu kapsamda sunulacak olan kimyasal tanker yıkama hizmetinin özelliklerine göre bir fiyatlama yapılır.

Kimyasal tanker yıkama işlemi nasıl güvenli hale getirilir?

Tehlikeli maddelerin depolanması ve taşınması süreçlerinin dahil olduğu endüstriler için en kritik hizmetlerden biri kimyasal tanker yıkama işlemidir. Bunun nedeni insan sağlığı ve çevre güvenliği açısından tanker içindeki kalıntılar ile dış yüzeydeki kirliliğin temizlenmesinin önemli bir zorunluluk olmasıdır. Tanker temizliği işleminin güvenli bir şekilde yapılabilmesi için en önemli adım kimyasal tanker yıkama hizmetinin alanında uzman ve deneyimli profesyoneller tarafından gerçekleştirilmesidir. Ayrıca tankerin içerisindeki kimyasal maddenin özelliklerine uygun ekipmanlar kullanılmalı ve temizlik sırasında güvenliği sağlayacak önlemler alınmalıdır.

Çalışma Saatleri

Pazartesi: 24 saat açık
Salı: 24 saat açık
Çarşamba: 24 saat açık
Perşembe: 24 saat açık
Cuma: 24 saat açık
Cumartesi: 24 saat açık
Pazar: Kapalı

Google Yorumlar

Yaşar KARABULUT
Yaşar KARABULUT
2023-11-13
HASAN SIRIM
HASAN SIRIM
2023-11-08
nihat paksoy
nihat paksoy
2022-10-27
Cengiz Kobaş
Cengiz Kobaş
2022-08-26
Reyfi Ezen
Reyfi Ezen
2021-04-19
Tanker temizliğinde uzmanlar
Gökhan Güngör
Gökhan Güngör
2021-03-06
Çok güzel bi tesis
Karabük Doğru Haber
Karabük Doğru Haber
2020-12-18