Tank Konteyner Muayene ve Bakım Onarım

Hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi alın

Lojistik sektörünün en önemli unsurları gözetim ve muayene hizmetleridir. Çünkü lojistik sektöründe güvenlik en üst seviyede karşılanmalıdır. Tank Konteyner Muayenesi ve Tank Konteyner Tamiri son derece maliyetli bir süreç olabilmekle birlikte üst düzey hizmet kalitesiyle sunulması halinde işletmelere artı değer kazandıran bir unsur haline dönüşebilir. DİLMAK TANKER son teknolojik makinelerin kullanıldığı tesislerinde tank konteyner tamir, bakım, onarım, revizyon ve boya hizmetlerini üst düzey kalite ile sunmaktadır.

Tank Konteyner Bakım ve Onarım

Tank konteynerlerin çalışır durumda kalması için düzenli bakımlarının yapılması gerekmektedir. Tanklar ve rezervuarların duvarındaki değişiklikler, çeşitli yapıdaki agresif ortamların, yüksek basınç altındaki gazların ve uçucu kimyasal bileşenlerin sürekli etkisine neden olabilmektedir. Bu da sızdırmazlık özelliklerini kötüleştirmekte ve tanker/tank konteyner araçları zamanla kullanılamaz hale getirebilmektedir.

Tanker Bakım ve Onarım için araçların; 

  • Mekanik hasar olması,
  • Tankın dış kaplamasında değişiklikler fark edilmesi,
  • Potansiyel olarak tehlikeli bir sızıntı kaynağı belirlenmesi,
  • İçeriğin terlemesi ya da benzeri durumlarda gündeme gelebilmektedir.

Tank konteynerler ilgili tüm önleyici ve onarım çalışmaları, potansiyel olarak tehlikeli maddelerin depolanması için konteynerler konusunda deneyime sahip sertifikalı uzmanlar tarafından gerçekleştirilir. Arızanın giderilmesi, kararsız maddenin miktarını ve teknik özelliklerini kaybetmemek için mümkün olan en kısa sürede tamamlanır.

Tank Konteyner Periyodik Muayene

Periyodik muayene, çok sayıda parçaya sahip olan mekanik araçlarda oluşabilecek arızanın engellenmesi ve hasarın azaltılması için son derece önemlidir. DİLMAK TANKER, tanker/tank konteyner periyodik muayene hizmeti ile 2,5 ve 5 yıllık dönemlerle bakım onarım işlemlerini gerçekleştirmektedir. 

Tanker Periyodik Bakım Onarım hizmeti sayesinde olası arızalara karşı önlem alınarak büyük hasarların önüne geçilmektedir. Tanker/tank konteynerların bakımlı şekilde taşıma hizmetine devam etmesi ise ürün ve malzemelerin kalitesinin korunması açısından son derece önemlidir. DİLMAK, tanker/tank konteynerler için kalite standartlarına uygun periyodik muayene hizmeti sunmaktadır.

Tank Konteyner Boyama ve Tank Konteyner Revizyon

Tanker boyama işlemi, sadece estetik amaçlar için değil aynı zamanda korozyon önlemek için de yapılabilir. Bunun yanı sıra, tank konteynerlerin periyodik olarak revize edilmesi de önemlidir. Tanker revizyonu, tank konteynerin güvenli ve etkili bir şekilde çalışmasını sağlamak için yapılan bir işlemdir.

Tank Konteyner Revizyonu genellikle, tank konteynerin iç ve dış yüzeylerinin temizlenmesi, boya uygulama işlemi, gerekli olan parçaların değiştirilmesi veya onarılması, güvenlik sistemlerinin kontrol edilmesi ve yerine getirilmesi gibi işlemleri içerebilir.

Tank Konteyner Muayene ve Bakım Onarım Hakkında Sık Sorulan Sorular

Tank konteyner muayenesi nedir ve neden önemlidir?

Sıvı ya da gaz formundaki ürünlerin hijyenik ve güvenli bir şekilde depolanması ve taşınması amacıyla özel olarak tasarlanan tank konteynerler doğru çalışmalı ve sızıntı gibi güvenlik sorunlarına neden olmamalıdır. Bu standartların sağlanması için tank konteynerlerin düzenli olarak muayene edilmesi, bakım onarım süreçlerinin tamamlanması ve periyodik olarak yenilenmesi ihtiyacı vardır. Bu sayede ürünlerin de çalışanların da güvenliğinin sağlanması mümkün olur. Diğer bir deyişle tank konteynerler gibi özel ekipmanlar düzenli olarak muayene edilmeli, bakım onarımları yapılmalı böylece üretim ve depolama süreçlerinin verimli ve güvenli bir şekilde devamlılığı sağlanmalıdır.

Tank konteyner bakımı nasıl yapılır ve ne sıklıkla yapılmalıdır?

Tank konteynerin dış görünüşü incelenerek; deformasyon, korozyon, delinme, çatlak ve boyada soyulma olup olmadığı kontrol edilip müdahalede bulunulur. Konteynerin içindeki sıvıların kalıntıları, kir ve kum temizlenip nemli bölgelerin kuruması sağlanır. Korozyonlu bölgelerin kaynatılması, kaybolan parçaların değiştirilmesi, hava girişi ve valilerdeki sorunların giderilmesi süreçleri tamamlanır. Onarım sonrası yeniden boyama yapılabilir. Tüm işlemler tamamlanınca sağlamlığın ve kullanıma hazır olup olmadığının kontrol edilmesi için konteyner test edilir. Tank konteyner bakımının hangi aralıklarla yapılması gerektiği konusunda bu alanda uzman profesyonellerden destek alınabilir.

Tank konteyner onarımı için hangi yöntemler kullanılır?

Tank konteynerlerde; mekanik hasar bulunması, tankın dış kaplamasında fark edilir değişiklikler olması, potansiyel olarak tehlikeli bir sızıntı kaynağının tespit edilmesi, içeriğin terlemesi ya da benzer durumlarda tank konteyner onarımı hizmetlerine ihtiyaç duyulabilir. Bu kapsamda ilgili tank konteynerin ihtiyaç duyduğu tüm önleyici çalışmalar ve onarım yöntemleri sertifikalı uzmanlar tarafından gerçekleştirilir. Doğru yöntemler kullanılarak arızalara karşı önlemler alınması daha büyük hasarlarla karşı karşıya kalınmasını önleyebilir.

Tank konteyner muayenesi, bakımı ve onarımının maliyeti nedir?

Tank konteyner muayenesi, bakımı ve onarımı maliyeti konusunda standart bir rakamdan bahsedilmesi doğru olmayabilir. Her müşteri özelinde verilecek hizmete, hizmetin içeriğinde, bakım prosedüründe uygulanan işlemlerin detaylarına, onarım ihtiyacı olan tank konteynerlerde uygulanacak onarım işlemlerinin içeriğine, bakım ve onarım işlemleri sırasında kullanılan ekipmanlara ve bunlar gibi çok çeşitli faktörlere bağlı olarak tank konteyner muayenesi, bakımı ve onarımı maliyeti değişiklik gösterebilir.

Tank konteyner muayenesi, bakımı ve onarımı kimler tarafından yapılmalıdır ve hangi belgelere sahip olmaları gereklidir?

Tank konteyner muayenesi, bakımı ve onarımı işlemini yapacak olan kişilerin; muayene, bakım ve onarım işlemlerini yapmak için gerekli yetki belgeleri ve aldıkları eğitimler ve sertifikasyonlara ilişkin belgelerinin olması gerekir. Kullanılan cihazların doğru ölçüm yapabildiğine ilişkin kalibrasyon belgesi bulunmalıdır. Ayrıca tank muayene, bakım ve onarım işlemlerinin sonuçlarını gösteren raporlar hazırlanmalıdır. İşlemler sırasında kullanılan ekipmanlar ile taşınan kimyasal maddelerin güvenliği için sigorta poliçeleri bulunmalıdır. Tank konteyner muayenesi, bakımı ve onarımı titizlikle yapılması gereken bir işlemdir. Bu işlemleri gerçekleştirecek kişi ya da kuruluşlar gerekli belgelere sahip olmalıdır.

Çalışma Saatleri

Pazartesi: 24 saat açık
Salı: 24 saat açık
Çarşamba: 24 saat açık
Perşembe: 24 saat açık
Cuma: 24 saat açık
Cumartesi: 24 saat açık
Pazar: Kapalı

Google Yorumlar

Yaşar KARABULUT
Yaşar KARABULUT
2023-11-13
HASAN SIRIM
HASAN SIRIM
2023-11-08
nihat paksoy
nihat paksoy
2022-10-27
Cengiz Kobaş
Cengiz Kobaş
2022-08-26
Reyfi Ezen
Reyfi Ezen
2021-04-19
Tanker temizliğinde uzmanlar
Gökhan Güngör
Gökhan Güngör
2021-03-06
Çok güzel bi tesis
Karabük Doğru Haber
Karabük Doğru Haber
2020-12-18