Tank Konteyner Isıtma

Hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi alın

Büyük tanklarda yüksek miktarda hassas madde depolanması mümkündür. Ancak bu tür depolarda istenilen sıcaklık, tüm yıl boyunca hava koşullarından bağımsız olarak sağlanmalıdır. Asfalt, glikoz, boya, jelatin, çeşitli ağır yağlar ve gres gibi pek çok malzemenin işlenmesi ve bir yerden başka bir yere aktarılması gereken durumlarda en önemli konu söz konusu malzemeleri uygun akışkanlığa getirmektir. 

DİLMAK TANKER tarafından sunulan Tank Konteyner Isıtma hizmetleri mevsimsel değişiklikler başta olmak üzere olumsuz hava koşulları ya da ürün özellikleri nedeniyle sıvı kimyasal maddelerin zaman içinde akışkanlıklarını kaybetmesi söz konusu olabildiğinden kaybedilen maddelerin yeniden kazanımının sağlanması amacıyla gerçekleştirilmektedir. 

Tanker Isıtma işlemi, taşımalar sırasında kendi doğasından kaynaklanan ya da hava koşulları dolayısıyla akışkanlığı azalan çeşitli kimyasalların gerekli olan tahliye derecelerine ulaştırılarak sıcak su, buhar ve elektrik ile ısıtma yapılabilmektedir.

Maddelerin içeride kolay bir şekilde geçişini sağlamak ve sıcaklığın gereken seviyenin altına düşmesini engellemek için borular ve tanklar donmaya karşı koruma altına alınmalıdır. Tanktaki pıhtılaşma, katı atıklar ya da donma hasarı ile ilgili sorunların önlenebilmesi noktasında sıcaklığın belirli bir seviyenin altına inmesini önlemek çok önemlidir.

Soğuk hava koşullarından etkilenen kimyasalların yapısının bozulması olağan bir durumdur. Ancak bu durum kimyasalların üretim sürecinde kullanıldığı ürünlerin yapısını da olumsuz yönde etkiler. Tank ısıtma uygulamaları üretim aşamasında bir aksaklık yaşanmasını önleyebildiği gibi ürünün kalitesinde bu nedenden kaynaklanan kalite düşmesi riskini de ortadan kaldırır. 

Tank Konteyner Isıtma Hakkında Sık Sorulan Sorular

Tank konteyner ısıtma nedir ve neden gereklidir?

Sıvı ve gaz formundaki ürünlerin depolanması ve taşınması esnasında sıcaklıkların sabit bir şekilde tutulmasını sağlayan sistem tank konteyner ısıtma sistemi olarak adlandırılır. Özellikle soğuk hava şartlarında, ürünlerin sıcaklıklarının düşmesine bağlı olarak depolanan ya da taşınan ürünlerin kalitesinin olumsuz yönde etkilenmesi riski bulunur. Tank konteyner ısıtma sistemi, konteynerin içindeki sıvıların donmasını ya da dondurucu sıcaklıklara erişmesini önler. Bu amaçla çeşitli ısıtma yöntemlerinden faydalanılarak tank konteyner içindeki sıvılar istenilen sıcaklık seviyesinde tutulur. Bu nedenle kimyasal, petrol, ilaç ve gıda endüstrisi gibi farklı sektörlerde tank konteyner ısıtma sistemlerinden faydalanılır.

Tank konteyner ısıtması hangi amaçlarla kullanılır?

Pek çok farklı sektörde kullanılan tank konteyner ısıtma hizmeti özellikle sıcaklığın ürün kalitesi ve stabilitesi üzerinde büyük etkisi olduğu sektörlerde çok önemlidir. Diğer endüstrilerde ise konteynerlerde depolanmakta olan ürünlerin katılaşma, donma ya da diğer olumsuz etkilere maruz kalmasını önleme amacıyla tank konteyner ısıtması hizmetinden faydalanılabilir. Üretim süreçlerinin optimize edilmesi ve maliyetlerin azaltılması amacıyla da tanker konteyner ısıtma hizmetinin kullanılması gündeme gelir. Konteynerlerde ısıtma işlemi ile ürünlerin üretim sürecinde gereken sıcaklık aralığında tutulması mümkün olur.

Hangi tür ısıtma yöntemleri tank konteynerlerde kullanılabilir?

Tank konteynerlerde elektrikli ısıtma, buhar ısıtma, sıcak su ısıtma ve direk ateşleme yöntemleri ısıtma amacıyla kullanılabilir. Kullanılacak olan ısıtma yöntemi; tank konteynerin kullanıldığı depolama ya da taşıma işleminin amacına, tank konteynerin içerisindeki ürünün türüne, ne kadar ısı gereksinimi olduğuna ve enerji kaynaklarına bağlı olarak seçilmelidir. Bu sayede optimum fayda sağlanacak şekilde tank konteyner ısıtma yöntemlerinden faydalanılması mümkün olur. Aynı zamanda sıvı ya da gazların sıcaklıkları kontrol edilebilir.

Tank konteyner ısıtması sırasında dikkat edilmesi gereken hususlar nelerdir?

Tank konteyner ısıtma hizmeti sırasında, tank konteynerin içerisindeki ürünün özellikleri ve ihtiyaçları değerlendirilerek doğru ısıtma yöntemi belirlenmelidir. Bu aşamada tank konteyner ısıtma hizmetinin alınacağı firmanın uzmanlığı ve profesyonelliği devreye girer. Alanında uzman ve deneyimli profesyoneller ürün özelinde doğru ısıtma yöntemini belirler. Böylece tank konteyner ısıtması işleminden beklenen fayda sağlanabilir, ürün kalitesini korumak ve güvenli taşıma standartlarına erişmek mümkün olabilir. Ayrıca enerji tasarrufu konusunda da tank konteyner ısıtması avantajlıdır.

Tank konteyner ısıtması işlemi için hangi ekipmanlar kullanılır ve maliyeti nedir?

Tank konteyner ısıtması için ısıtma kazanları, izolasyon malzemeleri, ısıtma sensörleri ve termostatlar kullanılır. Tank konteyner ısıtması işleminin maliyeti; tank konteyner ısıtması amacıyla kullanılan yönteme, işlem sırasında kullanılan ekipmanların kalitesine, boyutuna, çalışma saatine ve benzer ekipmanlara bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Tank konteyner ısıtması işlemi sırasında kullanılan ekipmanların maliyeti birkaç bin dolar ile on binlerce dolara kadar geniş bir aralıkta yer alır. Kullanılacak ekipmanlar; taşınacak olan sıvının özellikleri, taşıma süresi ve hedeflenen sıcaklık aralığına bağlı olarak değişebilir.

Çalışma Saatleri

Pazartesi: 24 saat açık
Salı: 24 saat açık
Çarşamba: 24 saat açık
Perşembe: 24 saat açık
Cuma: 24 saat açık
Cumartesi: 24 saat açık
Pazar: Kapalı

Google Yorumlar 

Yaşar KARABULUT
Yaşar KARABULUT
2023-11-13
HASAN SIRIM
HASAN SIRIM
2023-11-08
nihat paksoy
nihat paksoy
2022-10-27
Cengiz Kobaş
Cengiz Kobaş
2022-08-26
Reyfi Ezen
Reyfi Ezen
2021-04-19
Tanker temizliğinde uzmanlar
Gökhan Güngör
Gökhan Güngör
2021-03-06
Çok güzel bi tesis
Karabük Doğru Haber
Karabük Doğru Haber
2020-12-18